Partnerstwo z Województwem Mazowieckim na rzecz projektu pt. Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

3 lipca Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński i Skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz podpisali w Ciechanowie umowę o partnerstwie z Województwem Mazowieckim na rzecz realizacji projektu pt. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

Ilustracja do artykułu podpisanie umowy o partnerstwie między przedstawicielami powiatu i województwa mazowieckiego.jpg

Beneficjentem wsparcia jest Powiat Płoński a odbiorcą wsparcia będzie I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Komputery i tablice multimedialne w ramach projektu przekazane zostaną do I LO w Płońsku na przełomie września i października 2020r.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie m.in. komputery i tablice multimedialne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach.

Partnerem wiodącym w projekcie jest samorząd Województwa Mazowieckiego, natomiast pozostali partnerzy to mazowieckie powiaty i gminy, które są organem prowadzącym dla 236 szkół objętych wsparciem. Szkoły te otrzymają od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online.

Umowę w tej sprawie z samorządem Mazowsza reprezentowanym przez Marszałka Adama Struzika i Wicemarszałka Wiesława Raboszuka podpisali dziś, 3 lipca, w Delegaturze UMWM w Ciechanowie.

Władze województwa zdobyły unijne środki na wsparcia nauczania zdalnego. Po podpisaniu umowy z partnerami samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2 tys. uczniów.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, gdzie 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł to budżet Województwa Mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu Państwa.