Otwarcie wirtualnej strzelnicy

W czwartek, 2 grudnia otwarto Wirtualną Strzelnicę w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

duża grupa osób ustawiona w dwóch rzędach na tle grafiki na ścianie - czarno-białej syrenki warszawskiej.
Powiat Płoński reprezentowali m.in. Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta, Robert Adamski Członek Zarządu Powiatu , Marianna Chybała Radna Rady Powiatu Płońskiego, przedstawiciele służb mundurowych, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Paweł Dychto oraz inni Pracownicy Starostwa Powiatowego w Płońsku.
Całkowita wartość tego zadania to kwota ponad 166 tys. złotych w tym dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w kwocie 130 tys. zł, oraz środki Powiatu Płońskiego w kwocie ponad 33 tysięcy złotych.
Zebranych gości 2 grudnia br. przywitała dyrektor ZS nr 1 w Płońsku Ewa Głuchowska. Zapewniała, że strzelnica jest w pełni bezpieczna i umożliwia wyrobienie bezpiecznych zachowań ćwiczących.
Multimedialna, przenośna wideo-strzelnica umożliwia prowadzenie szkolenia strzeleckiego w zakresie podstawowym i zaawansowanym przy użyciu systemów symulacji laserowej broni i działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej.
Użytkownikami wirtualnej strzelnicy będą nie tylko uczniowie klas wojskowych ZS nr 1 w Płońsku czy uczniowie ZS Czerwińsk, ale również młodzież z innych powiatów, studenci Uczelni Techniczno-Handlowej z siedzibą w Płońsku, Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk oraz inne stowarzyszenia działające na terenie powiatu.
Otwarcie strzelnicy poprzedziły wystąpienia zaproszonych gości i miniatura historyczno-literacka pt. „W imię Wolności”, oparta na fragmentach powieści „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
Po części artystycznej dokonano otwarcia wirtualnej strzelnicy i przecięcia wstęgi. Piotr Żochowski - nauczyciel przedmiotów wojskowych) wspólnie z uczniami zaprezentował możliwości nowoczesnej strzelnicy, a potem swoich sił w strzelaniu spróbowali m.in. starosta Elżbieta Wiśniewska, przewodniczący rady Dariusz Żelasko, wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, członek zarządu powiatu Robert Adamski. Na zakończenie na gości czekał słodki poczęstunek.