Otwarcie Klubu Seniora w Gminie Załuski

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński zostali zaproszeni na otwarcie Klubu Seniora w Gminie Załuski. Starostwo Powiatowe w Płońsku przekazało nieodpłatnie pomieszczenie po byłej aptece w Załuskach, które adaptowano na funkcjonowanie klubu seniora.

Starosta i Wicestarosta oraz pozostali uczestnicy uroczystości z okazji otwarcia Klubu Seniora
"Cieszę się, że seniorzy z terenu Gminy Załuski będą mieli możliwość spotkań i integracji w ramach klubu i że jako Starostwo Powiatowe w Płońsku, Zarząd Powiatu i Rada Powiatu poprzez przekazanie tego obiektu przyczyniliśmy się do powstania Klubu Seniora. Jest to ważne wydarzenie w społeczności lokalnej Załusk i Powiatu Płońskiego"- informuje Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Powiatu Płońskiego.
Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Załuski Kamil Koprowski, a wśród zaproszonych gości byli starostowie, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Radni Gminy Załuski, samorządowcy, przedstawiciele mediów i oczywiście seniorzy.
Koszt realizacji zadania: 377 000,01 zł z czego 200 000,00 zł z Rządowego Programu Senior + na lata 2021-2025.