Odznaka Honorowa "Zasłużony dla rolnictwa" wręczona

We wtorek, 26 kwietnia Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński wręczyli rodzinie ppor. piech. rez. Jerzego Józefa Rybickiego Odznakę Honorową "Zasłużony dla rolnictwa".

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński wręcza Panu Stefanowi Konwerskiemu honorową odznakę.

Odznaczenie przyznane zostało pośmiertnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznakę przyznano na wniosek Starosty Płońskiego złożony do Ministerstwa 22 marca br. Honorową Odznakę odebrał członek rodziny Pan Stefan Konwerski.
Jerzy Józef Rybicki przed wybuchem II Wojny Światowej był urzędnikiem w Ministerstwie Rolnictwa i Reform Rolnych. W czasie wojny, jako żołnierz 206 Pułku Piechoty podczas Kampanii Wrześniowej, został aresztowany i osadzony w obozie jenieckim w Starobielsku, a następnie zamordowany w kwietniu 1940 roku w Charkowie przez NKWD.