Obchody 82. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 12. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Mszą Świętą w kościele Parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Płońsku, rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 82. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 12. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej rządowego samolotu TU 154M, w której zginęli wszyscy udający się na rocznicowe obchody do Katynia.

Delegacja Powiatu Płońskiego (kobieta i mężczyzna) składa kwiaty i znicz.

Pamiętamy!  ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.” C.K. Norwid

5 marca 1940 roku, Józef Stalin w Moskwie na wniosek Ławrientija Berii szefa NKWD wydał decyzję o wymordowaniu Polaków, przebywających od jesieni 1939 roku w obozach specjalnych i więzieniach NKWD na terenach zachodniej Ukrainy i Białorusi. Ten podpis pod decyzją, zdecydował o skazaniu na śmierć prawie 26 000 osób.

Po mszy i przemówieniach, przedstawiciele lokalnych władz, samorządowcy, służby mundurowe, poczty sztandarowe oraz delegacje szkół, przemaszerowali do parku przy ulicy Kolejowej, gdzie przy Krzyżu Katyńskim po Apelu Poległych, złożono kwiaty i zapalono znicze. Powiat Płoński reprezentowali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Anna Czerniawska Sekretarz Powiatu.