Obchody 104. rocznicy odzyskania Niepodległości

Wspólne Świętowanie 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęło się w Kościele Świętego Michała Archanioła w Płońsku uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.

Starosta Elżbieta Wiśniewska oraz Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński w trakcie składania kwiatów.

Uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami: Płocką, Wolności, Grunwaldzką pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie głos zabrali Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Andrzej Pietrasik Burmistrz Płońska oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Odczytano również list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Przedstawiciele władz powiatowych oraz miejskich, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego, jednostek, instytucji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Powiat Płoński reprezentowali:

- Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Artur Czapliński

- Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko,

- Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński,

- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Józef Bluszcz,

Radni Powiatu:

- Marianna Chybała,

- Miroslaw Opolski,

- Jacek Ryziński,

- Paweł Koperski

Radni Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego : Izabella Kopczyńska Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu oraz Radne Patrycja Klimkiewicz i Weronika Gontarz.

- Sekretarz Powiatu Anna Czerniawska.

- Zastępca Skarbnika Konrad Śmietanowski

W uroczystościach z okazji Święta Niepodległości wzięli udział poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik , Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zienkiewicz wraz z Radnymi, przedstawiciele administracji samorządowej, dyrektorzy jednostek, kombatanci, przedstawiciele organizacji organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na terenie miasta i powiatu, reprezentanci służb mundurowych oraz szpitala a także delegacje ze szkół, ośrodków szkolno wychowawczych.

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego delegacje złożyły kwiaty na mogile żołnierzy z roku 1920.

Oprawę muzyczną zapewniła płońska Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Con Grazia"

Asystę zapewniła Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk  oraz uczniowie klas pierwszych mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

Dziękujemy

Na zakończenie oficjalnych uroczystości przedstawiciele samorządów oraz Radni Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego  złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach poległych w walkach za wolność Ojczyzny.