Nowy radiowóz dla płońskiej policji

11 grudnia na parkingu płońskiej policji nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu na potrzeby płońskiego wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Ilustracja do artykułu DSC_0039.JPG

Opel Mokka z napędem na cztery koła i silnikiem 1,4 kosztował 85 000,00 zł. Komenda Główna sfinansowała 50 % wartości pojazdu a pozostałą kwotę 42 500,00 zł przekazały samorządy. Komendant Jarosław Brzozowski serdecznie podziękował Staroście Płońskiemu Elżbiecie Wiśniewskiej, Burmistrzowi Miasta Płońsk Andrzejowi Pietrasikowi, Wójtowi Gminy Płońsk Aleksandrowi Jarosławskiemu, Wójtowi Gminy Sochocin Jerzemu Ryzińskiemu i Wójtowi Gminy Dzierzążnia Adamowi Sobieckiemu za wsparcie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku taką pomoc również otrzyma.

Jak poinformował komendant, w tym roku udało się również pozyskać samochód Opel Astra zakupiony dla Posterunku Policji w Czerwińsku przy wsparciu Wójta Gminy Czerwińsk i Wójta Gminy Naruszewo. Pozyskano również 2 używane pojazdy z Orlenu, a z centralnych zakupów otrzymano wideorejestrator, który jest wykorzystywany przy zadaniach wydziału ruchu drogowego.