Nowe auto na 9 osób, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

Dnia 6 listopada 2019r. wszechstronne 9-osobowe kombi marki Opel Vivaro, dofinansowane przez powiat płoński , zostało poświęcone przed budynkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Płockiej. Dla kilkunastu wychowanków naszych WTZ-etów, którzy na co dzień muszą korzystać z transportu, aby dojechać m.in. na zajęcia do ośrodka to ogromne udogodnienie. Koszt mikrobusa to prawie 140 tys. zł.

Ilustracja do artykułu 20191106_111132.jpg

W poświęceniu nowego sprzętu uczestniczyły m.in. powiatowe władze - starosta Elżbieta Wiśniewska i wicestarosta Krzysztof Wrzesiński - Agnieszka Piekarz, szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, kierownik płońskich Warsztatów Krzysztof Ziółkowski oraz ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, formalnie jednostki prowadzącej Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Nie zabrakło oczywiście samych podopiecznych ośrodka, którzy zyskali tym samym nowocześniejszy i bezpieczniejszy pojazd. Poprzedni służył im 5 lat.

Pojazd, który jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, zakupiono w ramach tzw. programu wyrównywania różnic między regionami przy udziale środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskanych przez Powiat Płoński w wysokości 80 tys. zł. Blisko 60 tysięcy stanowił wkład Caritas Diecezji Płockiej.

Starosta Wiśniewska podkreślała, że o podobne auto Powiat Płoński będzie starał się już wkrótce dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.