Narodowe Święto Niepodległości uczczone kameralnie

Władze powiatu i miasta kameralnie uczciły Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny w kościele św. Michała Archanioła.

Przedstawiciele powiatu i miasta Płońsk składają kwiaty przed pomnikiem z okazji 11 listopada_01.jpg
Następnie:
  • Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński
  • Dariusz Żelasko - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego,
  • Andrzej Pietrasik - Burmistrz Płońska
  • Teresa Kozera - Wiceburmistrz Płońska
  • Bogdan Lewandowski Komendant Straży Miejskiej
złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności przy ul. Kolejowej.
Następnie przedstawiciele Gminy Miasto Płońsk i Powiatu Płońskiego złożyli kwiaty na mogile żołnierzy z 1920 roku.
102 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Rada Regencyjna Królestwa Polskiego przekazała pełnię władzy Józefowi Piłsudskiemu. W następnych latach Polacy, dzięki ogromnemu wysiłkowi i determinacji, odbudowali niepodległe państwo. Ufamy, że dziś, w obliczu epidemii, w tych trudnych i niespokojnych czasach, uda nam się jako społeczeństwu odbudować ową jedność, która wówczas była naszą siłą.
Razem złożyliśmy kwiaty, by upamiętnić wszystkich bohaterów naszej wolności.