„MOST JAGIEŁŁY – czerwińskie spotkania z historią i kulturą średniowiecza 2022”

To już piąty raz kiedy mamy przyjemność zaprosić miłośników historii i fanów rekonstrukcji historycznych do Czerwińska nad Wisłą, gdzie w sobotę 27 sierpnia odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Most Jagiełły – czerwińskie spotkania z historią i kulturą średniowiecza”.

""

Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać takie inicjatywy. Dofinansowane ze środków Powiatu Płońskiego.

Upamiętniamy jak co roku ważne wydarzenie na czerwińskiej ziemi – kolejną rocznicę przeprawy wojsk króla Władysława Jagiełły przed bitwą pod Grunwaldem, przez most łyżwowy na Wiśle. Tym razem możecie Państwo spędzić z nami całą sobotę nad Wisłą, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się bowiem na Bulwarze Wiślanym oraz czerwińskim rynku. Wzorem lat ubiegłych zaplanowaliśmy dla Państwa liczne atrakcje w postaci średniowiecznego obozu rycerskiego, jarmarku dawnych rzemiosł, turnieju rycerskiego z lożą dam oraz turnieju łuczniczego. Nie zabraknie oczywiście rejsów na tradycyjnych łodziach flisackich czy fireshow. Równoległym wydarzeniem – niespodzianką będzie wieczorna projekcja multimedialna „Most do Zwycięstwa - 1410”. Z obydwu wydarzeń mogą skorzystać osoby w każdym wieku, a uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne.

Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Nasz Czerwińsk nad Wisłą, partnerami zaś: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Lokalna Grupa Działania Przyjazne Mazowsze, Fundacja Rok Rzeki Wisły, Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Czerwińsku nad Wisłą, Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą, Powiat Płoński, Kapituła Rycerstwa Polskiego oraz Grupa Pasjonatów Średniowiecza.