Już za chwilę wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego

Dziś odbyło się spotkanie Elżbiety Wiśniewskiej Starosty Powiatu Płońskiego z przedstawicielami 5 szkół powiatowych w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego.

Spotkanie do młodzieżowej rady powiatu.

W skład Rady ma wchodzić 18 uczniów, którzy uzyskają największe poparcie w swoich okręgach wyborczych. Kampania wyborcza startuje niebawem. Wybory do Rady 10 października.

Powiat płoński pozyskał 25 tys. zł dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rad „Mazowsze dla młodzieży”.

W ramach zadania zostaną przeprowadzone działania takie jak:

- organizowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjnej i kampanii wyborczej do Młodzieżowej Rady,

- zorganizowanie sesji Młodzieżowej Rady,

- organizowanie działań edukacyjnych dla młodzieżowych radnych, w szczególności szkoleń/ warsztatów z zakresu edukacji obywatelskiej oraz rozwijających kompetencje merytoryczne, społeczne i przywódcze,

- podnoszenie kompetencji opiekunów Młodzieżowych Rad w celu zapewnienia skutecznego i profesjonalnego wsparcia radnych ze strony powiatu poprzez uczestnictwo w szkoleniach/warsztatach.

Ponadto planuje się zakup telewizora do sali konferencyjnej, w której prowadzone będą sesje Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego oraz wszelkie spotkania niezbędnego do wyświetlania wszelkich materiałów i informacji podczas posiedzeń i spotkań roboczych a także dyktafonu do bieżącej działalności rady.