Młodzi ludzie z dużą wiedzą o pożarnictwie

4 kwietnia w nowej siedzibie płońskiej Powiatowej Straży Pożarnej młodzież z terenu powiatu płońskiego sprawdziła swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ilustracja do artykułu DSC_0561.JPG

Stopień trudności zagadnień był przygotowany dla trzech grup wiekowych:
I grupa - szkoła podstawowa do klasy VI,
II grupa - szkoła podstawowa klasa VII, VIII i III gimnazjalna,
III grupa wiekowa to klasy ponadgimnazjalne.
Dla najmłodszego uczestnika Maćka najtrudniejsze okazało się rozszyfrowanie skrótu KSRG, ale trzeba było również znać min. stopnie służbowe PSP czy długości węży tłocznych. Nie zabrakło też pytań z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Spośród szesnastu uczestników największą wiedzą wykazali się:
w grupie najmłodszych uczestników pierwsze miejsce zajął Jakub Tetkowski ze SP w Lisewie, następnie Wiktor Koperski z SP w Kroczewie i Maciej Mendyk z SP w Lisewie;
w II grupie najlepszy okazał się Piotr Kornatowski z SP w Kroczewie, drugie miejsce zajął Sebastian Skura również z Kroczewa a trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Ksybek z SP w Siedlinie,
Najstarsi uczestnicy turnieju z największą liczbą punktów to: Bartosz Schodowski z ZS nr 1 w Płońsku i na drugim miejscu Przemysław Zamędzki z ZS nr 2 w Płońsku.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na wyższych stopniach konkursu.