Minister wyróżnił Urząd Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku jako jeden z pięciu w Polsce otrzymał od Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyróżnienie za sprawną i aktywną realizację zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

Ilustracja do artykułu zdjęcie UP.JPG

Pozostali wyróżnieni to urzędy z Grójca, Warszawy, Wrocławia oraz Gdańska. Wyróżnienie z rąk Ministra p. Elżbiety Rafalskiej w imieniu Urzędu odebrał dyrektor Eugeniusz Demianiuk.

W 2017 roku PUP w Płońsku zarejestrował ponad 64 tyś oświadczeń o chęci zatrudnienia cudzoziemców, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników w kraju.   

W tym roku urząd stoi przed nowymi wyzwaniami związanymi z nowelizacją ustawy w tym zakresie oraz wdrożeniem dyrektywy sezonowej – wyjaśnia dyrektor Demianiuk.  Zmiany polegają na wprowadzeniu dodatkowych obowiązków dla urzędników, a także dla interesantów. Urząd wydaje teraz pozwolenie na pracę sezonową w drodze decyzji administracyjnej. Do tej pory obowiązały tylko zgłoszenia. Są wprowadzone również opłaty w wys. 30 zł za złożenie wniosku o pozwolenie na pracę sezonową. W tym roku wpłynęło i rozpatrzono już ok. 1000 wniosków.

Powrót na początek strony