Mazowsze w sercu Niepodległej

1 października o g. 18:00 Starosta Płoński wraz z Burmistrzem Miasta Płońska i Wójtem Gminy Płońsk serdecznie zapraszają do sali widowiskowo-kinowej MCK w Płońsku na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej”.

Ilustracja do artykułu 250x250.jpg

„Mazowsze w sercu Niepodległej”

Cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego organizuje cykl koncertów „Mazowsze w sercu Niepodległej”. Koncerty odbędą się w ponad 20 miejscowościach na całym Mazowszu.  W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Wstęp jest wolny za zaproszeniami. Zaproszenia do odbioru w kasie kinowej.

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego,
który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. W koncercie wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Arkadiusz Głogowski i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny.

Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18,  inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018.