Marsz gwiaździsty 2018 – rowerem przez powiat płoński

26 maja odbył się piąty Marsz Gwiaździsty, tym razem pod hasłem – rowerem przez powiat płoński. W tym roku z okazji 100. Lecia Niepodległości Polski i 20.lecia powiatu była wyznaczona jedna ok. 40 km trasa dla wszystkich uczestników prowadząca z Sochocina do Arcelina.

Ilustracja do artykułu DSC_0168.JPG

Na starcie w Sochocinie pojawiło się około 80 osób. Na początku pogoda sprzyjała, niestety, w połowie trasy na wysokości Lisewa rozpętała się burza, która uniemożliwiła kontynuowanie trasy. Ostatecznie uczestnicy dojechali do świetlicy w Cempkowie, gdzie czekała na nich gorąca kawa i herbata, pączki, drożdżówki, chlebek ze smalcem, ciastka i twarożki zrobione przez miłe panie ze świetlicy. Tam też wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a na zakończenie gorącą zupę węgierską. Ze względów bezpieczeństwa marsz zakończył się w Cempkowie.

Organizatorami marszu byli: Starostwo Powiatowe w Płońsku, gmina Płońsk, gmina Baboszewo, gmina Dzierzążnia, gmina Sochocin oraz miasto Płońsk.

Starosta Płoński serdecznie dziękuje za współpracę: wszystkim pracownikom z urzędów gmin, miasta i starostwa, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Sochocina, Krępicy i Siedlina, Gminnej Bibliotece Publicznej w Płońsku, Stowarzyszeniu Aktywnie Zakręceni, Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku, sponsorom: firmie KAMAJ i LACPOL oraz patronom medialnym: portalowi Płońsk w sieci i Extra Płońsk.