Marsz Gwiaździsty 2017

24 czerwca przy świetlicy w Dziektarzewie spotkali się miłośnicy turystyki, którzy wzięli udział w Marszu Gwiaździstym – pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński

Ilustracja do artykułu IMG_8397.JPG

24 czerwca przy świetlicy w Dziektarzewie spotkali się miłośnicy turystyki, którzy wzięli udział w Marszu Gwiaździstym – pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński, organizowanym przez Starostwo Powiatowe, gminy: Płońsk, Baboszewo i Sochocin oraz miasto Płońsk.

Uczestnicy przemierzyli wybraną przez siebie jedną z trzech tras rowerowych, biegnących przez warte odwiedzenia miejsca powiatu. Na każdej trasie były przygotowane różne atrakcje w wyznaczonych miejscach i obiektach.

Zakończenie marszu nastąpiło przy świetlicy w Dziektarzewie gdzie o godz. 15.00 przystąpiono do próby ustanowienia rekordu Polski w konkurencji: najdłuższa statyczna linia rowerów. W wyznaczonym miejscu cykliści układali swoje rowery jeden za drugim, tak aby się ze sobą stykały tworząc linię, która została zmierzona specjalistycznym urządzeniem, pod kontrolą bezstronnego obserwatora powołanego przez organizatora. W jednej linii o długości 287,7 m ułożono 181 rowerów.

Pełna dokumentacja wraz ze zdjęciami i nagraniem zostaną wysłane do Biura Rekordów gdzie Powiat Płoński ubiega się o certyfikat potwierdzający ustanowienie Rekordu Polski.

Pomysłodawczynią ustanowienia rekordu była Monika Ciska z Urzędu Gminy w Baboszewie.

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Marszu, wręczono pamiątkowe gwiazdy. Gmina Baboszewo, która na swojej trasie miała najwięcej uczestników (120) otrzymała tytuł Lidera Turystyki Powiatu Płońskiego i prawo organizacji zakończenia marszu w przyszłym roku.

Po wspólnych zdjęciach na wszystkich czekał ciepły posiłek i inne przekąski.

Powrót na początek strony