Laureaci konkursu na prezentację multimedialną

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu na prezentację multimedialną na temat „M. K. Sarbiewski - Chrześcijański Horacy z Ziemi Płońskiej” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Ilustracja do artykułu 60019786_2294303500812442_5097128987730116608_n.jpg

Młodzież obecna na spotkaniu miała okazję obejrzeć zwycięską prezentację Natalii Sękowskiej i posłuchać ciekawego referatu prof. Libora Martinka wykładowcy Uniwersytetu w Opawie na temat recepcji twórczości Sarbiewskiego w literaturze czeskiej i słowackiej.
Celem konkursu jest popularyzacja życia i twórczości M. K. Sarbiewskiego, upowszechnianie wiedzy historycznej, upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o literaturze polskiej.
Komisji konkursowa przyznała I miejsca prezentacji pt. „Maciej Kazimierz Sarbiewski – jak chrześcijański Horacy został upamiętniony przez rodaków z ziemi płońskiej” przygotowanej przez uczennicę I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku – Natalię Sękowską. II miejsce przyznano prezentacji przygotowanej przez uczniów tej samej szkoły – Dominika Kaftanowicza oraz Krzysztofa Szadkowskiego pt. „Śladami Macieja Kazimierza Sarbiewskiego”.

Powrót na początek strony