Laureaci „Henryków” nagrodzeni

18 listopada br. w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku zostały wręczone nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim "Henryki. Przez słowa do serca” pod patronatem Starosty Płońskiego oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska wraz z osobami biorącymi udział w konkursie literackim.

Podczas uroczystej gali zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów, a także można było wysłuchać fragmentów nagrodzonych prac w wykonaniu laureatów konkursu.

Konkurs został zorganizowany w 2 kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z podziałem na epikę i lirykę. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 50 prac. W komisji konkursowej w kategorii szkół ponadpodstawowych min. znalazły się: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Katarzyna Ornarowicz Kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej w Starostwie Powiatowym w Płońsku. Nagrodzonych zostało 16 osób. Fundatorem nagród w konkursie był m.in. Powiat Płoński.