Konkurs ofert z zakresu pomocy społecznej rozstrzygnięty

Decyzją Zarządu Powiatu Płońskiego 60 tysięcy złotych trafi do organizacji pozarządowych na organizację terapii dla osób z niepełnosprawnością, turnusy rehabilitacyjne oraz inne formy aktywizujące osoby z niepełnosprawnością.

Plakat dotyczący rozstrzygnięcia konkursu dla NGO na pomoc społeczną

W ramach otwartego konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej w 2022 roku do starostwa złożono 4 oferty, które najpierw zostały zaopiniowane przez Komisję Konkursową. Propozycje Komisji Konkursowej w zakresie kwot dotacji dla poszczególnych stowarzyszeń zostały przyjęte przez Zarząd Powiatu Płońskiego.

Pula środków z pomocy społecznej to 60.000,00 złotych.

Dotacje otrzymały:

TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku - 20.000,00 złotych

Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem" w Płońsku -14.000,00 złotych

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju „Spadochron” w Płońsku - 20.000,00 złotych

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Płońsku - 6.000,00 złotych