Konkurs fotograficzny „Moja Europa” rozstrzygnięty

Chętnie promujemy twórczość artystyczną naszej młodzieży. Kreatywność, umiejętność obserwacji otoczenia i jej dokumentowania, połączone z pogłębianiem wiedzy na temat Unii Europejskiej to główne założenia konkursu, zorganizowanego przez płońskie starostwo z okazji 15 lat Polski w UE.

Ilustracja do artykułu DSC_0843.JPG

Dnia 16 września zebrała się Komisja Konkursowa, w której skład weszli:
1. Elżbieta Wiśniewska – Starostwo Powiatowe w Płońsku
2. Marta Domańska – I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku
3. Małgorzata Mucha – Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
4. Krzysztof Grzymała – Zespół Szkół nr 2 w Płońsku.

Główną nagrodę przyznano Jakubowi Wysińskiemu z klasy III TI z ZS nr 2 w Płońsku. Zdjęcie zostało docenione za aspekt lokalny. Autor sfotografował uczestników biegu, związanego z rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, organizowanego przez starostwo. Komisja tak uzasadniła swój wybór: „Wielość uwiecznionych na zdjęciu flag staje się czytelnym symbolem - otwartości, jedności, czerpania z kulturowej różnorodności, a wartości te przyświecały organizatorom konkursu”.

Wyróżnienie otrzymał Igor Karwowski również z klasy III TI z ZS nr 2 w Płońsku. Zdaniem Jury zdjęcie wyróżnia się zaprezentowaną na nim symboliką: „Różne kierunki oznaczają wybór, jaki stanął przed Polakami 15 lat temu - zastój skontrastowano z postępem, który przecież stanowi w Unii istotną wartość”.

Nagrody zostaną wręczone 25 września o godz. 14:00, podczas sesji Rady Powiatu Płońskiego.

Gratulujemy zwycięzcom!

Powrót na początek strony