Konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia

25 kwietnia pod honorowym patronatem Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej, odbyła się konferencja organizowana z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego pod hasłem: Uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli systemu podstawowej opieki zdrowotnej POZ zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Płońsku.

Ilustracja do artykułu DSC_0017.JPG

Podczas konferencji omawiano min. organizację opieki zdrowotnej w Polsce, zabezpieczenie świadczeń medycznych na terenie powiatu płońskiego, podstawową opiekę zdrowotną na przykładzie jednej przychodni w Płońsku jak również opiekę paliatywną na terenie powiatu płońskiego czy działania profilaktyczne prowadzone przez inspekcję sanitarną.