Konferencja „Świadomy wybór – dobry wybór”

Dnia 31 marca w auli UTH ZS nr 1 w Płońsku odbyła się konferencja „Świadomy wybór – dobry wybór” dla dyrektorów szkół podstawowych, doradców zawodowych i pedagogów szkolnych z Powiatu Płońskiego, pod honorowym patronatem Starosty Płońskiego.

Od lewej strony stoi rollap z herbem powiatu płońskiego, od prawej strony za mównicą stoi kobieta.

Wydarzenie swoim przemówieniem otworzyła Pani Starosta Elżbieta Wiśniewska, a poprowadziły je dyrektor ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku Ewa Głuchowska oraz dyrektor ZS nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku Bożena Dzitowska. W programie spotkania znalazły się między innymi: przemówienia: Pana Pawła Dychto Naczelnika Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Płońsku, przedstawiciela Kuratorium Oświaty, Pani Ewy Długoszewskiej dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku, Dyrektorów szkół powiatowych: Panią Karinę Kmiecińską z I LO im H. Sienkiewicza w Płońsku; Panią Renatę Kozakiewicz z Zespołu Szkół w Czerwińsku, Panią Dorotę Rubinkowską z Zespołu Szkół w Raciążu, przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy czy dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego Pana Włodzimierza Pająka.

Naczelnik Wydziału Oświaty Paweł Dychto przedstawił terminy naboru do szkół ponadpodstawowych, natomiast dyrektorzy szkół powiatowych swoją ofertę edukacyjną.

Konferencja miała na celu uświadomienie wagi dokonania właściwego wyboru dalszej drogi edukacyjnej po szkole podstawowej rodzicom i uczniom tegorocznych 8-klasistów, przedstawienie istotnych informacji o systemie naboru do szkół ponadpodstawowych i o ofercie szkół prowadzonych przez Powiat Płoński. Wzięło w niej udział ok. 50 osób