Konferencja poświęcona powiatowym przewozom pasażerskim

2 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona powiatowym przewozom pasażerskim. Podczas spotkania zaprezentowano podpisany aneks ( z dnia 28.06.2019r.) między Powiatem Płońskim a firmą HM Trans. Wakacyjny rozkład jazdy obejmuje 13 tras przewozowych i obowiązuje od 1 lipca 2019.

Ilustracja do artykułu DSC_0480.JPG

Aneks do umowy w obecnym kształcie określa jasne zasady współpracy z przewoźnikiem. Powiat płoński, nie tylko organizuje transport publiczny co jest jego zadaniem ustawowym, ale też partycypuje w jego kosztach.
"To ważny krok bo ustalenie stałej kwoty finansowania przewozów znacznie obniża ryzyko finansowe dla budżetu powiatu i motywuje przewoźnika do większego zaangażowania, celem wypracowania zysków z przychodów z biletów oraz refundacji od Marszałka Województwa."- podsumowuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.