Komunikat Zarządu Powiatu Płońskiego dot. konkursu ofert z zakresu kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Szanowni Państwo mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, Zarząd Powiatu Płońskiego informuje o nierozstrzyganiu ogłoszonego konkursu z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

Ilustracja do artykułu Ważny komunikat.jpg

Wszystkie złożone dokumenty zostaną odesłane do oferentów. Wspieranie organizacji pozarządowych i ich rozwój oraz realizacja zadań z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego są ważnym zadaniem dla Zarządu Powiatu Płońskiego, jednak kwestia zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu są kwestią priorytetową.

Aktualna sytuacja w Polsce oraz zawarty w ogłoszeniu konkursowym termin zakończenia zadań datowany na 30 września br., uniemożliwia realizację proponowanych zadań publicznych w proponowanej przez oferentów formule, (dużej części imprez masowych), planowanych na początek wakacji.

Pragniemy jednocześnie zapewnić, że jeśli warunki epidemiologiczne oraz prawne pozwolą, ogłosimy drugi konkurs ofert z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego dla organizacji pozarządowych.

Ponadto informujemy, że jako Zarząd poszukujemy rozwiązania, które umożliwi wsparcie działań NGO-sów w tym trudnym dla wszystkich czasie. Mamy nadzieję, że podjęta decyzja spotka się ze zrozumieniem ze strony środowiska organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich i mieszkańców naszego powiatu.

Z wyrazami szacunku Zarząd Powiatu Płońskiego.

Treść ogłoszenia w załączniku poniżej.