Kolejny krok do utworzenia zamiejscowego wydziału komunikacji w Raciążu

Umowa na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół w Raciążu na pomieszczenia biurowe podpisana

Podpisanie umowy.

Zadanie „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół w Raciążu na pomieszczenia biurowe” zostało podpisane 9 czerwca 2022 roku w obecności Starosty Elżbiety Wiśniewskiej, Krzysztofa Wrzesińskiego Wicestarosty Płońskiego przy kontrasygnacie Pani Skarbnik Anetty Klimkiewicz oraz przedstawiciela Wykonawcy. Przy podpisaniu umowy byli obecni również: Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego i Naczelnik Wydziału Komunikacji I Transportu Starostwa Pani Dorota Zielińska.

"Bardzo się cieszę z podpisania umowy na modernizację części skrzydła w Zespole Szkół w Raciążu na potrzeby utworzenia zamiejscowego wydziału komunikacji w Raciążu. Jest to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców, potrzebna i ułatwiająca życie oraz załatwianie spraw urzędowych. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma 3 miesiące na zrealizowanie prac, których w gruncie rzeczy nie jest mało. Musimy przystosować skrzydło do nowych funkcji, wprowadzić udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz przebudować wewnątrz budynku. Wykonawca ma zamiar zrealizować cały zakres prac do końca wakacji tak, by nie dezorganizowały one w żaden sposób pracy szkoły. Dziękuję koleżankom i kolegom Radnym oraz pracownikom Starostwa zaangażowanym w proces przygotowania projektu" - informuje Artur Adamski, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

▪️Wartość Umowy 450 000,00 zł - Środki Powiatu Płońskiego.
▪️Wykonawca: M.R. PROPERTIES Sp. z.o.o. ul. Czerniakowska 145 lok.1/835; 00-453 Warszawa.

Przedmiotem umowy są roboty budowlane polegające na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół w Raciążu na pomieszczenia Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu oraz Powiatowego Urzędu Pracy.
W ramach realizacji zadania zostaną wykonane prace swoim zakresem obejmujące między innymi:
- montaż platformy dla osób niepełnosprawnych,
- naprawy tynków, wykończenia posadzek,
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej wg projektu,
- demontaż głośników, kamery, dzwonka, czujek ruchu,
- demontaż istniejących umywalek i misek ustępowych, montaż nowych umywalek, zlewozmywaków, miski ustępowej oraz uchwytów w łazience dla osób niepełnosprawnych,
- montaż hydrantu z podłączeniem od istniejącego,
- przeniesienie istniejącego grzejnika, w miejscu istniejącego montaż nowego grzejnika o mniejszej mocy,
- wykonanie projektowanej ściany (wykonanie wiązania z istniejącymi ścianami za pomocą prętów zbrojeniowych), belka wraz z tynkami,
- montaż rolet antywłamaniowych oraz przeciwpożarowej
- montaż wyposażenia stałego – regałów przesuwnych do archiwum.
- malowanie we wszystkich pomieszczeniach (w sanitariatach powyżej płytek, w komunikacji powyżej lamperii, wraz z ewentualnymi naprawami).