Kolejne spotkanie w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Współpracując razem, możemy więcej - 16 września, zgodnie z ww. mottem, w starostwie spotkali się samorządowcy z terenu powiatu płońskiego i przedstawiciele Powiatowej Rady Zatrudnienia w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Przedstawiciele samorządu oraz instytucji podczas spotkania w starostwie.jpg

Podczas spotkania omówiono korzyści dla gmin z włączenia się do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) oraz omówiono powiatowe i gminne strategie rozwoju, polityk edukacyjnych i rynku pracy w kontekście Zintegrowanego Systemu Umiejętności (ZSU) – zidentyfikowanie najważniejszych potrzeb w obszarze kwalifikacji i edukacji oraz wytyczenie kierunków rozwoju oraz zmian.

Prowadzącymi warsztaty byli Agnieszka Orzechowska oraz Piotr Klata z Instytutu Badań Edukacyjnych.

Celem spotkania było pokazanie praktycznych aspektów wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz Zintegrowanego Systemu Umiejętności w gminach w kontekście strategii lokalnych – grupy robocze, partnerstwa, plan działań i zasady współpracy.

,,Cieszę, że spotkanie zainicjowane przeze mnie oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku Panią Agnieszkę Nec spotkało się z tak dużym odzewem ze strony włodarzy z terenu powiatu. Wymieniając się doświadczeniami, pod okiem trenerów, mamy możliwość do zapoznania się ze specyfiką konkretnych gmin w kontekście edukacji, szukania wspólnie rozwiązań, określania obszarów do zmian oraz perspektyw do dalszej współpracy." - informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Badań Edukacyjnych, a partnerami Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku.