Jestem konsumentem – mam swoje prawa

W każdym roku szkolnym Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Płońsku Pani Anna Magnuszewska w ramach podnoszenia świadomości konsumenckiej odbywa spotkania z uczniami klas pierwszych wszystkich szkół średnich z terenu powiatu płońskiego.

Ilustracja do artykułu Spotkanie z Rzecznikiem w ZS w Raciążu.jpg

Zazwyczaj podczas zajęć z „Podstaw przedsiębiorczości” rzecznik omawia zagadnienia z zakresu prawa konsumenckiego, uprawnienia konsumenta, uprawnienia i obowiązki sprzedawcy, kwestie związane z reklamacją,  rękojmią, gwarancją, umowami na odległość itp. Większość szkół Pani Rzecznik odwiedziła w ubiegłym roku. W styczniu tego roku spotkała się z pierwszoklasistami z ZS w Raciążu oraz pozostałymi klasami pierwszymi z ZS nr 2 w Płońsku.

W ubiegłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamieścił na ogólnopolskim forum wypowiedź Powiatowego Rzecznika Konsumentów Pani Anny Magnuszewskiej dotyczącą edukacji młodzieży i zasadności takich spotkań.