Informacje dla rolników z ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje bieżące informacje dla rolników.

Ilustracja do artykułu informacja dla rolników.jpg
  • producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowe w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r. mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.
  • producenci rolni, którzy w związku z wystąpieniem ASF otrzymali od Powiatowego Lekarza Weterynarii zakaz utrzymywania świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, mogą ubiegać się o pomoc finansową. Wsparcie udzielane jest z budżetu krajowego.
  • właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może do 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020.

Więcej informacji na portalu; www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 38 00 84 oraz w punktach informacynych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.