Informacje dla rolników z ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje bieżące informacje dla rolników.

Ilustracja do artykułu informacja dla rolników.jpg
  • Ruszył nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR przyjmuje wnioski do 1 sierpnia.

• Do 31 lipca 2020 r. rolnicy, którzy mają w swoich gospodarstwach grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o wsparcie na ten cel.

• Nawet 100 tys. euro rocznie może otrzymać uznana przez ARiMR grupa producentów rolnych lub organizacji producentów. 19 czerwca rusza 7 nabór wniosków w ramach działania 9 - "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" finansowanego z budżetu PROW 2014-2020. Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Ostatnim dniem ich złożenia będzie 17 sierpnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl