Informacja dot. przedszkoli w SOSW prowadzonych przez powiat

Zarząd Powiatu Płońskiego – organ prowadzący przedszkole specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku oraz oddział przedszkolny Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu zdecydował, że od 6 do 17 maja placówki te pozostaną nadal zamknięte. Decyzję o ponownym uruchomieniu placówek poprzedzać będzie informacja zwrotna od rodziców o chęci posłania swoich dzieci do placówek przedszkolnych.

Ilustracja do artykułu przedszkole.webp

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 umożliwiono wznowienie funkcjonowania przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Nowe regulacje prawne oraz szczegółowe wytyczne GIS nakładają na dyrektorów tych placówek szereg działań dotyczących m.in.: organizacji opieki, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz gastronomii, dają również prawo decyzji o ponownym uruchomieniu placówki organom prowadzącym.

W związku z tym Zarząd Powiatu Płońskiego – organ prowadzący przedszkole specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku oraz oddział przedszkolny Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu zdecydował, że od 6 do 17 maja placówki te pozostaną nadal zamknięte. Decyzję o ponownym uruchomieniu placówek poprzedzać będzie informacja zwrotna od rodziców o chęci posłania swoich dzieci do placówek przedszkolnych.