II Śniadanie z Mistrzami Sportu już za nami

22 czerwca na terenie MODR Poświętne tym razem w nieco luźniejszej odsłonie i na sportowo Starosta Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Żelasko, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Członek Zarządu powiatu płońskiego Robert Adamski spotkali się z wyróżnionymi sportowcami z terenu powiatu. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym joggingiem, po którym przy śniadaniu rozmawiano o sporcie i nie tylko.

Przedstawiciele powiatu oraz wyróżnieni sportowcy stoją na tle rollupu powiatu płońskiego

„Chcemy, żeby śniadanie ze sportowcami na stałe wpisało się w naszą powiatową tradycję. Wśród nas są sportowcy odnoszący ogólnopolskie i światowe sukcesy i zależy nam, by chociaż w symboliczny sposób docenić ich pasję i ciężką pracę” – mówi Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

Organizatorem spotkania, tak jak w roku ubiegłym był Zarząd Powiatu, a jego inicjatorem Robert Adamski.

„Obecny Zarząd Powiatu poważnie traktuje sport i kulturę fizyczną w ogóle. Budujemy i modernizujemy obiekty sportowe, przekazujemy coraz wyższe kwoty na dotacje dla stowarzyszeń zajmujących się szkoleniem młodzieży i organizacją zawodów sportowych. Ale chcieliśmy, żeby była też okazja do gratulacji i podziękowań dla naszych mistrzów sportu, z naszego powiatu. Stąd pomysł takiego kameralnego spotkania przy kawie, gdzie jest chwila na rozmowę i możliwość poznania drogi do sukcesu i pomysłów na sport powiatowy jakie nasi mistrzowie mogą nam podpowiedzieć” – mówi sam pomysłodawca spotkania Robert Adamski.

W tym roku pamiątkowymi tabliczkami i drobnymi upominkami wyróżniliśmy dziewięcioro sportowców z Powiatu Płońskiego:

1. Anna Bugajewska

- Złoty medal Mistrzostw Polski na dystansie 3000 metrów w kategorii 60+ - Płock 2020

1. Artur Mikołajewski

- 8 miejsce w zawodach Ironman Gdynia 2020 dystans Sprint

1. Marcin Bogucki

- Mistrz Polski federacji WPF w kulturystyce klasycznej do 175 cm – Siedlce 2020

- 1 miejsce w Pucharze Polski federacji IBFF & WPF w kulturystyce klasycznej do 177 cm oraz kulturystyce do 80 kg – Siedlce 2020

1. Małgorzata Dzięgielewska

- Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Masters w biegach przełajowych - Tczew 2020

1. Marek Dzięgielewski

- Złoty medal w Mistrzostwach Polski Masters w biegach przełajowych - Tczew 2020