Floriany 2018

Prestiżowa statuetka i atrakcyjne nagrody dla strażaków-ochotników w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2018. Do 28 lutego można zgłaszać OSP, które na swoim koncie mają społecznie pożyteczne projekty i inicjatywy zrealizowane dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jakości życia w swoich małych Ojczyznach.

Ilustracja do artykułu floriany miniat.jpg

Zgłoszenie należy przesłać do północy 28 lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Projekty nagradzane są w dwóch grupach:

1. Realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie
  2. Realizowane przez OSP wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).

Spośród nadesłanych inicjatyw Kapituła Konkursowa wskaże nominowanych do nagrody, a podczas Gali wręczenia FLORIANÓW ogłosi zwycięzców, którzy otrzymają prestiżową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody.

W tegorocznej, drugiej już edycji konkursu, w kapitule zasiadają: Waldemar Pawlak, Jurek Owsiak, Czesław Lang, Grzegorz Molewski, prof. Artur Krajewski, gen. brygadier w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, Andrzej Malinowski, Władysław Tabasz oraz Dorota Pardecka.

Dwanaście kategorii, w ramach których będą oceniane inicjatywy zgłoszone do II edycji Konkursu FLORIANY to:

1. Infrastruktura
  2. Bezpieczeństwo
  3. Ochrona środowiska i ekologia
  4. Estetyka przestrzeni publicznej
  5. Edukacja
  6. Sport, rekreacja i turystyka
  7. Kultura i tradycja
  8. Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna
  9. Innowacje oraz integracja cyfrowa
  10. Współpraca zagraniczna
  11. Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca
  12. Kategoria specjalna – "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Jednostki najaktywniej działające w ramach Programu "RUR" zostaną nagrodzone przez Jurka Owsiaka i Fundację WOŚP podczas Gali wręczenia FLORIANÓW.

Konkurs zorganizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

W pierwszej edycji FLORIANÓW spośród 375 projektów, które napłynęły ze wszystkich województw, Kapituła Konkursu nominowała do nagrody aż 57 inicjatyw i wyłoniła spośród nich 21 zdobywców FLORIANÓW 2017.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opisu zrealizowanego projektu zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.floriany.pl oraz przesłanie wraz z dokumentacją do końca lutego 2018 r. na adres:

Miesięcznik "Strażak", ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem: "FLORIANY".

Wszelkie szczegóły, regulamin Konkursu oraz stosowne formularze do pobrania znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS.

Kontakt:

tel. +48 22 509-50-76