Dożynki Województwa Mazowieckiego 2022 r.

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2022 r. w Lelisie z delegacją Powiatu Płońskiego za nami. To czas podziękowań za tegoroczne plony połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

Delegacja dożynkowa z Powiatu Płońskiego

Program Dożynek Województwa Mazowieckiego obejmował m.in. przemarsz korowodu dożynkowego uroczystą Mszę Świętą, odśpiewanie Hymnu Państwowego, ceremonię dzielenia chlebem, liczne konkursy oraz koncerty zespołów ludowych, potańcówkę.

W skład delegacji weszli:

Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta,

Jadwiga Czerniakowska - Przewodnicząca Komisji Rolnictwa,

Marianna Chybała - Radna Rady Powiatu Płońskiego

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Płońsku

Iwona Synoradzka, Jarosław Rusztejko, Włodzimierz Giziński, Dorota Jackiewicz,

Iwona Żółtowska - starosta dożynkowy

Adam Sobiecki - starosta dożynkowy

„Cieszę sie, że mogłem wziąć udział w Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Lelis i wspólnie z delegacją Powiatu Płońskiego wyrazić wdzięczność za trud rolników. W sposób szczególny dziękuję Mieszkańcom naszego Powiatu pracującym na roli i życzę żeby na naszych stołach nigdy nie zabrakło polskiego chleba” - dodaje Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.

Warto wiedzieć

Powiat płoński jest powiatem typowo rolniczym i wielu jego mieszkańców, nawet tych mieszkających w pięciu już miastach (Płońsk, Raciąż, Czerwińsk, Sochocin i Nowe Miasto) pracuje w rolnictwie lub w branżach okołorolniczych.

Dziękujemy naszym rodzimym gospodarstwom rolnym, rolnikom, sadownikom, działkowcom, pszczelarzom oraz wszystkim tym, którzy z miłości do polskiej ziemi, do jej uprawiania zapewniają nam dobrej jakości lokalną polską żywność.

Dziękujemy wszystkim, którzy współuczestniczyli w całym przedsięwzięciu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego a zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy gratulujemy