Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Powiat Płoński otrzymał 5 061 466,83 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych: Szczepkowo - Unieck oraz Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody – Raciąż.

Zdjęcie dróg i wypowiedzi Artura Adamskiego Członka Zarządu i Krzysztofa Wrzesińskiego Wicestarosty oraz wiadomość o kwocie dofinansowania. Wszystkie znajdują się w treści artykułu.
Łączna wartość projektów: 8 435 778,06 złotych
Zadania zgłoszone do realizacji w 2022 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
1. Droga powiatowa 3015W od drogi (Raciąż - Radzanów) - Szczepkowo - Unieck
Wartość projektu: 7 598 939,26 zł
Wnioskowana kwota dofinansowania: 4 559 363,55 zł
Deklarowana kwota środków własnych: 3 039 575,71 zł
W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 3015W od km 0+ 019,47 do km 2+698,84 na odcinku długości 2 679,37 m, planuje się wykonanie:
• jezdni szerokości - 6,00 m
• obustronnych poboczy szerokości 1,00
• ciągu pieszo - rowerowego długości 500 m i szerokości zmiennej 2,7 m - 3,8 m (od skrzyżowania z drogą 3014W Raciąż – Radzanów)
• 1 skrzyżowania
• zjazdów indywidualnych z kostki
• zjazdów indywidualnych z kruszywa
• zjazdów publicznych z kostki
• zjazdów publicznych z kruszywa
• oznakowanie poziomego
• lampy hybrydowe doświetlające przejścia dla pieszych
• ustawienie znaków aktywnych
• ustawienie wiaty przystankowej
2. Droga powiatowa nr 3743W Zawidz – Osiek – Włostybory – Koziebrody – Raciąż
Wartość projektu: 836 838, 80 zł
Wnioskowana kwota dofinansowania: 502 103,28 zł
Deklarowana kwota środków własnych: 334 735,52 zł
W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 3743W od km 2+ 243,19 do km 2+869,00 na odcinku długości 625,81 m w m. Koziebrody, planuje się wykonanie:
• jezdni szerokości 5,50 m
• po lewej stronie ciągu pieszo - rowerowego szerokości 2,55 m
• po prawej stronie poboczy z kruszywa łamanego szerokości 0,75 m
• zjazdów o nawierzchni z kruszywa łamanego
• zjazdów z kostki betonowej 3,00 cm
• zjazdów z nawierzchni bitumicznej
• odwodnienie w postaci rowów i ścieków przykrawężnikowych,
• oznakowania pionowego
• wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej
"Cieszę się że dwa nasze wnioski, które złożyliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały dofinansowanie ponad 5 milionów złotych. Wartość obu zadań to ponad 8 milionów złotych. To inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców z terenu Gminy Raciąż. Poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury drogowej to jeden z priorytetów Zarządu Powiatu Płońskiego. – informuje Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.
"Inwestycja na drodze Raciąż-Koziebrody stanowi zwieńczenie poprzednich etapów prac. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców w ramach tego etapu robót wykonany zostanie również chodnik przy drodze powiatowej od wysokości miejscowości Mała Wieś do Koziebród. Kolejny odcinek, na który udało się pozyskać środki to zdegradowany odcinek drogi do Uniecka, który ponadto będzie łączył się z inną powiatową inwestycją, tj. budową ciągu pieszo-rowerowego na drodze Raciąż-Radzanów-Liberadz. Bardzo się cieszę, że uda nam się poprawić komfort użytkowania i bezpieczeństwo na kolejnych dwóch odcinkach dróg powiatowych.” – informuje Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.