Debata na Płockiej

W I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku odbyła się dziś debata szkolna realizowana w ramach programu „Złote Szkoły NBP” , w którym szkoła uczestniczy po raz drugi.

Uczestnicy i organizatorzy debaty stoją na scenie w maseczkach.

Dyskutowano o wpływie pandemii Covid-19 na finanse osobiste i publiczne, ale też o wpływie cyfryzacji na bezpieczeństwo naszych finansów.

Uczestnicy debaty próbowali odpowiedzieć na pytanie jak chronić nasze dane i finanse przed cyberzagrożeniami?

tematami poruszanymi w dyskusji były finanse na szczeblu samorządowym, poziom bezrobocia i wpływ pandemii na rzeczywistość w ujęciu lokalnym.

Ekspertami debaty byli:

• Maciej Wąsik sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,
  • Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński,
  • dr hab. Iwona Przychodzka prorektor ds. rozwoju Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie,
  • Mateusz Berger wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, absolwent I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku,
  • Agnieszka Nec Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

• Artur Czapliński Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,
  • Anna Górczyńska przedstawiciel Banku PKO BP,
  • Anna Magnuszewska Powiatowy rzecznik Konsumentów.
  • Konrad Śmietanowski Zastępca Skarbnika Powiatu Płońskiego.

Projekt w ramach programu „Złote Szkoły NBP” realizowany jest przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której wchodzą nauczyciele: Ireneusz, Barbara Sawczuk, Mateusz Kacprowski, Robert Adamski oraz uczniowie klas 2A1, 3NA2, 3NP.