Brunch u Starosty za nami! Dziękujemy uczestnikom z naszych szkół ponadpodstawowych za przybycie, energię i pomysły

Dnia 1 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się spotkanie aktywnych uczniów z Elżbietą Wiśniewską Starostą Powiatu Płońskiego.

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników brunchu u starosty.

Dzień Dziecka to pretekst do rozmów z młodzieżą na granicy między dzieciństwem a dorosłością. W trakcie brunchu młodzież miała możliwość wysłuchania mecenasa Rafała Dłużniewskiego o swoich prawach, odpowiedzialności karnej i różnic między pojęciami młodociani, nieletni itp., wzięcia udziału w mini-warsztatach obywatelskich „Poznajmy się” prowadzonych przez Katarzynę Ornarowicz – Pracownika Starostwa i animatorkę społeczno-kulturalną współpracującą z ngo, wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Z małego miasta wielkie sny” który poruszał tematy potrzeb dzisiejszej młodzieży, pomysłów na otaczającą ich rzeczywistość oraz roli samorządu w jej kreowaniu. Moderatorem panelu była Pani Basia Rudzińska - Pracownik Starostwa i Koordynator do spraw Uchodźców z Ukrainy. Na spotkaniu obecny był również Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Paweł Dychto.

„Brunch u Starosty to taki pomysł na spotkanie z młodzieżą, ale takie spotkanie nie do końca formalne, czyli oficjalne, protokołowane, czy na mega poważne tematy. Tematy, co prawda były poważne, ale w takiej formule rozmowy, aby poznać przedstawicieli samorządów szkolnych, posłuchać jakie mają pomysły, co im utrudnia realizację tych pomysłów. Porozmawiać też o samorządzie szkolnym i powiatowym. O tych płaszczyznach, na których możemy ze sobą współpracować, zapewnić że oni mogą liczyć na nas, ale również zapytać czy my możemy liczyć na nich. Myślę, że spotkanie było naprawdę udane, dzięki różnym ćwiczeniom otwierającym i zabawom integrującym dość szybko zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Było to pierwsze, ale mam nadzieję, że nie ostatnie spotkanie i, że będzie być może zaczątkiem powiatowej rady młodzieży, jaka mogłaby powstać przy radzie powiatu” – informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.

Dziękujemy za pyszne rogaliki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Chcemy się wsłuchiwać w głos młodych ludzi  i mamy nadzieję, że takie spotkanie w swobodnej atmosferze przy truskawkach i croissantach będzie do tego dobrą okazją.