Bieg Niepodległości za nami

11 listopada w Płońsku odbył się Bieg Niepodległości, organizowany przez Powiat Płoński oraz Radio Płońsk.

Grupa biegaczy podczas Biegu Niepodległości.

Blisko 300 osób na starcie dwóch biegów, wiele rekordów życiowych, walka do samego końca, uśmiechy na twarzach biegaczy oraz rekonstrukcje historyczne i wiele innych atrakcji - to tylko małe podsumowanie Biegu Niepodległości, zorganizowanego przez Powiat Płoński oraz Radio Płońsk 93,6 FM.

Zwycięstwo w kategorii kobiet wywalczyła Roksana Grabowska, która 5 km przebiegła w 20 minut i 30 sekund. Tuż za nią uplasowały się Martyna Gajkowska (20:42) oraz Jagoda Bojarska (20:46).

W kategorii mężczyzn, a zarazem Open, równych sobie nie miał Tomasz Mikulski, który przebiegł całą trasę w 17 minut i 19 sekund. Podium uzupełnili Kamil Błaszczyk (17:34) oraz Kamil Kuszmider (17:41).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, bo Wasze wyniki są naprawdę świetne.

Po dekoracji nastąpiło losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego. Do rozlosowania były między innymi nagroda ufundowana przez Posła na Sejm RP Macieja Wąsika, torby sportowe oraz gadżety Radia Płońsk i sponsorów.

Nagrody podczas dekoracji oraz losowania wręczali: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Robert Adamski, Właściciel Radia Płońsk Krzysztof Pietrzak oraz Dyrektor biura poselskiego Macieja Wąsika Stefan Pawłowski.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że tak tłumnie przybyliście na nasze wydarzenie i dołożyliście swoją cegięłkę do tego, aby ten dzień stał się wyjątkowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Biegu:

1. Sponsorom
    Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku,
    - LCS Internet,
    - PSB Mrówka,
    - Milano - Twoja Biżuteria,
    - Hotelowi Martex ***,
    - Nadleśnictwu Płońsk,
    - Mondelēz International,

1. Partnerom
    - I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka",
    - Zespołowi Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku,
    - Zespołowi Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku,
    - Zespołowi Szkół w Czerwińsku nad Wisłą,
    - Zespołowi Szkół w Raciążu,

1. służbom, które pomogły nam zabezpieczyć trasę
    -Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku,
    -Ochotniczej Straży Pożarnej w Kownatach,
    -klasom mundurowym z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku,
    -Powiatowemu Zarządowi Dróg w Płońsku
    -Szpitalowi w Płońsku,
  2. Jednostce Strzeleckiej 1006 Płońsk, która przy trasie biegu w ramach projektu "Nasza Niepodległa 2022" prezentowała uczestnikom rekonstrukcje historyczne,

1. Panu Arkowi Markowskiemu, który na naszym biegu wcielił się w rolę spikera,

1. Paniom z Biura Zawodów, które czuwały nad zapisami i wydawały Wam pakiety startowe.

Raz jeszcze dziękujemy, bo bez Was nie moglibyśmy zorganizować tego wydarzenia.