Bezpłatne warsztaty dla Seniorów

Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha i Starostwo Powiatowe w Płońsku zapraszają Seniorów na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 30 listopada w godzinach 16.00-18.00 w Starostwie sala 325; 2 piętro. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele służb mundurowych.

Plakat dotyczący warsztatów dla seniorów zawierający informację z treści artykułu.

 

"Każdy może stać się ofiarą wyrafinowanych oszustów, którzy podszywając się za wnuczków, bądź innych członków rodziny, wyłudzają pieniądze często oszczędności życia osób starszych. Dlatego postanowiliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Proobronnym Wataha zorganizować te warsztaty.  Niedawno obchodziliśmy Dzień Seniora i chcieliśmy go uczcić, organizując takie szkolenie które pomoże seniorom zrozumieć metody jakie stosują oszuści i przygotować im się mentalnie na to, że czasem telefon od "podszywanego członka rodziny" może się źle skończyć, a dobre serce babci czy dziadka to tylko pretekst, aby ukraść oszczędności życia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tego szkolenia i posłuchać ekspertów, którzy dadzą wskazówki i powiedzą na co zwrócić uwagę w tego typu sytuacjach. Z tego miejsca pragnę podziękować przedstawicielom Stowarzyszenia Centrum Proobronnego Wataha za zaangażowanie inicjatywę i poprowadzenie tego szkolenia. " - dodaje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

Do inicjatywy Warsztatów dla Seniorów, organizowanych przez Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha i Starostwa Powiatowego w Płońsku dołączył kolejny partner Bank Spółdzielczy w Płońsku.

Warsztaty poprowadzą przedstawiciele służb mundurowych, którzy dadzą wskazówki i powiedzą na co zwrócić uwagę przy telefonicznych, internetowych czy osobistych próbach transakcji, podpowiedzą co nas powinno niepokoić i może być próbą wyłudzenia oszczędności. Pracownicy Banku Spółdzielczego w Płońsku podpowiedzą o bezpiecznym korzystaniu z bankowości.

Powrót na początek strony