Bezpieczny urząd

Szanowni Interesanci, zanim przyjdziecie do Starostwa – zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Wiele spraw można wyjaśnić i załatwić przez telefon lub Internet, bez konieczności przybycia do urzędu.

Grafika z jednym kółkiem na środku z postacią człowieka, dookoła jest rozmieszczonych pięć kółek, w jednym słuchawka telefoniczna, w drugim znak BiPu, komputer, znak e-PUAP i Profil zaufany. W prawym górnym rogu herb powiatu.

 

Zachęcamy do korzystania z Poradnika Interesanta: https://www.powiat-plonski.pl/pl/poradnikinteresanta

Poniżej podajemy link do wykazu numerów telefonów i linki do stron www.

Ponadto informujemy, że w związku z panującą epidemią, w trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu w pierwszej kolejności w ramach bezpośredniej obsługi realizowane są sprawy z zakresu:

 1. Rejestracji pojazdów nowych i sprowadzonych z zagranicy oraz wydanie wtórnika tablicy rejestracyjnej.
 2. Odbioru dowodów rejestracyjnych.
 3. Wydawania/odbioru Profilu Kandydata na Kierowcę.
 4. Wymiany/wtórnika/odbioru Prawa jazdy.

W pozostałych sprawach bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, o przełożenie wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu na później.

Przypominany, że możliwa jest rezerwacja internetowa https://bezkolejki.eu/spplonsk .

Informujemy, że bezpośrednia obsługa interesantów w sprawach:

 • Rejestracji pojazdu z kraju,
 • Wymiany dowodu rejestracyjnego,
 • Wyrejestrowania pojazdu,
 • Czasowego wycofania/przywrócenia do ruchu,
 • Zaświadczeń,
 • Praw jazdy międzynarodowych,
 • Zezwoleń do kierowania pojazdem uprzywilejowanym,
 • Pozwoleń do kierowania tramwajem,
 • Postępowań administracyjnych i innych,
  realizowana jest głównie w ramach rezerwacji internetowej wizyt.

Zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu można składać przez:

Jednocześnie informujemy, że właściciel pojazdu rejestrowanego już na terytorium RP może korzystać z pojazdu na dotychczasowych tablicach rejestracyjnych i na podstawie posiadanych dokumentów.

Aby uniknąć kary należy zawiadomić Starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu. W tym celu należy złożyć zawiadomienie i dołączyć kopię dokumentu, na podstawie którego nastąpiło zbycie lub nabycie pojazdu (np. umowa, faktura).

Przypominamy, że nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego w czasie kierowania pojazdem zarejestrowanym na terenie RP.

Z uwagi na zamknięcie do odwołania kasy Banku znajdującej się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku płatności mogą być dokonane w sposób bezgotówkowy przy użyciu karty płatniczej bezpośrednio przy stanowisku.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – służymy informacją telefoniczną, mailową czy w wiadomości prywatnej na profilu Starostwa Powiatowego w Płońsku.

Powrót na początek strony