Bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Mikołaja Kopernika w Płońsku

Powiat Płoński otrzymał dofinansowanie w kwocie 211.330,48 zł na realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach w Płońsku na ul. Mikołaja Kopernika na drodze powiatowej nr 3075W oraz drodze gminnej”.

ulica z przejściem dla pieszych, w tle widać budynki.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok.

W ramach projektu przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych: pierwsze przecinające ul. Kopernika oraz drugie usytuowane wzdłuż ulicy, znajdujące się na drodze gminnej. Przejścia zostaną doświetlone oraz odpowiednio oznaczone, tak by ułatwić kierowcom widoczność zbliżających się i przechodzących przez przejścia pieszych.

Łączna wartość inwestycji: 264.163,10 zł

Dofinansowanie: 211.330,48 zł