Będzie nowa hala sportowa przy ZS nr 1

Powiat Płoński otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 500 000 złotych, z Ministerstwa Sportu w ramach programu SPORTOWA POLSKA, na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Wizualizacja nowej hali sportowej wewnątrz przy ZS nr 1 w Płońsku.jpg

Wartość całkowita inwestycji: 11 695 006,00 zł

Wkład własny: 7 195 006,00 zł

Dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – edycja 2020:  4 500 000,00 zł

Przedmiotem inwestycji jest budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku oraz zakup wyposażenia (m.in. tablica wyników, drabinki, zestaw podwieszany do koszykówki, zestawy treningowe do koszykówki, zestawy do siatkówki, bramki do piłki ręcznej, piłkochwyty) w zakresie ściśle związanym z funkcjonowaniem nowego obiektu.W ramach projektu zakupione zostaną stojaki rowerowe, które ustawione zostaną bezpośrednio przy budynku hali sportowej.

Projektowany budynek jest obiektem przyszkolnym, z którego korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku (szkoła ponadgimnazjalna), jednakże powiat płoński planuje udostępnić obiekt dla ogółu lokalnej społeczności.

Planowany do realizacji obiekt będzie pełnowymiarową halą sportową, z polami do rozgrywki piłki siatkowej, koszykówki, tenisa itp. z zachowaniem regulacji umożliwiających przeprowadzenie rozgrywek rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej.

Projektowana płyta boiska składa się z pól o wymiarach 20x40m do gry w piłkę ręczną, 15x28m do gry w koszykówkę i 9x18m do gry w siatkówkę. Na arenie można również będzie grać w piłkę nożną halową, tenisa ziemnego oraz badmintona. Ponadto zastosowano poprzeczne układy boisk treningowych do gry w mini koszykówkę o wymiarach 10x20m i mini siatkówkę 7x14m.

Boiska te dzielone będą kotarami podnoszonymi elektrycznie dzielącymi halę na trzy części. Ponadto, w budynku znajdą się 4 szatnie wraz z węzłami sanitarnymi w pełni przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie nauczycieli wf z osobnym węzłem sanitarnym i szatnią, toalety, magazyny, pomieszczenie porządkowe, węzeł cieplny.

,,To ważna inwestycja, która mnie jako Starostę bardzo cieszy. Pozyskane 4,5 miliona złotych to tylko część kosztów tego zadania. Wartość inwestycji to około 12 milionów i obejmuje nie tylko remont wnętrza sali i zaplecza sportowego, ale również zmiany w zakresie całego budynku i jego otoczenia. Nie ustajemy w działaniu i składamy kolejne wnioski o dofinansowania, które pozwolą zmniejszyć wkład finansowy Powiatu Płońskiego w tej inwestycji na rzecz środków zewnętrznych."- informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska

,,Dla mnie to wspaniały dzień. To kolejny krok Zarządu Powiatu, po remoncie sal gimnastycznych w I LO w Płońsku i ZS nr 2 w Płońsku w zakresie poprawy infrastruktury sportowej, tak bardzo przez ostatnie lata zaniedbywanej.Tak jak zapowiadaliśmy sport jest jednym z naszych priorytetów i i słowa dotrzymujemy. Nowoczesna hala sportowa w ZS nr 1 największej z naszych powiatowych szkół pozwoli pracować lepiej nauczycielom, a uczniom efektywniej trenować co przełoży się na sukcesy sportowe." Informuje Robert Adamski - Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.