Basen z pozwoleniem na budowę

Cała procedura zamknęła się w trzech dniach roboczych. W piątek, 31 stycznia - po usunięciu przez miasto wszystkich braków i uchybień formalnych - starostwo wszczęło postępowanie. W poniedziałek, 3 lutego zakończyło, a w środę, 5 lutego rano Gmina Miasto Płońsk otrzymała i odebrała pozwolenie na budowę. Pozwolenie dotyczy odprowadzania wód popłuczynowych z filtrów basenowych do kanalizacji sanitarnej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Ilustracja do artykułu Podpisanie umowy - basen.jpg

,,Ekspresowe tempo załatwienia sprawy podyktowane jest ważnym interesem społecznym - mówi starosta Elżbieta Wiśniewska. - Mieszkańcy Płońska i powiatu czekają na ponowne otwarcie basenu, dlatego wydział architektury i budownictwa w Starostwie Powiatowym w Płońsku potraktował sprawę tego pozwolenia na budowę priorytetowo, chociaż staramy się w ten sam sposób, czyli w możliwie najkrótszych terminach, rozpatrywać wszystkie wpływające do nas sprawy."

Pozwolenie na budowę odebrali osobiście wiceburmistrz Płońska Liliana Kraśniewska oraz dyrektor MCSiR Waldemar Kunicki.

Spotkanie stało się okazją do omówienia innych projektów inwestycji miejskich rozpatrywanych obecnie przez wydział architektury i budownictwa w Starostwie Powiatowym w Płońsku.

Powrót na początek strony