Akcja pracowników starostwa

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Płońsku wspierają organizacje pozarządowe, ale także inicjatywy lokalne.

Trzy kobiety, stoją przy skrzynkach wypełnionych zabawkami. Jedna z kobiet ustawia zabawki na półkach, po lewej kucają dwie kobiety, które sięgają maskotki z zielonych skrzynek.
"Kiedy wśród Pracowników Starostwa w Płońsku powstał pomysł, by wesprzeć inicjatywę Altany przy ulicy Północnej poprzez zebranie książek i zabawek od razu przeszliśmy do działania. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony Pracowników Starostwa, co nas bardzo cieszy. " - informuje Katarzyna Ornarowicz ze Starostwo Powiatowe w Płońsku .
Przy przekazaniu książek, maskotek i zabawek przez Pracowników Starostwa była Pani Monika Zimnawoda inicjatorka pomysłodawczyni powstania Altany ''Płońsk się dzieli''. Z inicjatywą stworzenia miejsca spotkań przy boisku przy ul. Północnej wyszli Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski.
"W ramach tej oddolnej inicjatywy zebrano kilkadziesiąt książek, ponad 30 gier i puzzli oraz duże ilości maskotek różnej wielkości. Mamy nadzieję, że sprawią radość nowym użytkownikom. To nie pierwsza akcja społeczna, w angażują się Pracownicy Starostwa. Wcześniej zaangażowani byli między innymi w "Szlachetną Paczkę" czy zbieranie karmy na rzecz zwierząt" - dodaje Katarzyna Ornarowicz.
Dziękujemy wszystkim Pracownikom Starostwa, którzy zaangażowali się w akcję, jesteście wspaniali.