Akcja pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta" - Mobilne Centra Powiatowe

Od września Narodowy Fundusz Zdrowia, we współpracy z administracją publiczną Mazowsza, rusza z akcją pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta”. Przez najbliższe miesiące mieszkańcy naszego województwa będą mogli sprawy związane z usługami świadczonymi przez NFZ załatwić bliżej swojego miejsca zamieszkania.

Ilustracja do artykułu blizej_pacjenta_small.png

Aby zapewnić ubezpieczonym zamieszkującym z dala od siedziby NFZ Mazowsze i jego delegatur lepszy dostęp do usług świadczonych przez płatnika, mazowiecki oddział Funduszu podjął współpracę ze starostwami powiatowymi i burmistrzami miast.

W jej ramach w miastach powiatowych zorganizowane zostaną mobilne stanowiska obsługi.

Na stanowiskach będzie można:

• potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne,
  • otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (tzw. EKUZ),
  • uzyskać informacje o najkrótszych terminach leczenia
  • założyć Internetowe Konto Pacjenta.

W załączniku: Grafik  na wrzesień Mobilnego Centrum NFZ w Starostwie Powiatowym w Płońsku.

Szczegółowe informacje można również uzyskać: