Aby było bezpiecznie

18 stycznia na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Płońskiego dotyczącym głównie akcji „Bezpieczne ferie 2019” przedstawiciele powiatowych służb i inspekcji przedstawili działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas rozpoczynających się 28 stycznia ferii zimowych.

Ilustracja do artykułu łyżwy.jpg

Policjanci i strażacy już rozpoczęli spotkania w szkołach na terenie powiatu, na których uczą bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku zimowego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzi w następnym tygodniu na akwenie „Rutki” w Płońsku pokaz postępowania w przypadku załamania lodu pod osobami nierozważnie korzystającymi z dzikich lodowisk.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować wszystkie autokary przewożące dzieci na zimowiska.

W związku z tym, że większość dzieci i młodzieży spędzi ferie w miejscu zamieszkania Pani Starosta zaleciła wzmożone kontrole punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza pod względem sprzedaży alkoholu nieletnim.