60 laptopów sprzęt audio i środki ochrony osobistej dla pieczy zastępczej

20 listopada Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński oraz Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta podpisali umowę dofinansowania na kwotę 251 tysięcy złotych w ramach projektu pt. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

Starosta i Wicestarosta siedząc przy stole podpisują umowy.jpg
W ramach pomocy w organizacji zdalnego nauczania wsparcie otrzymają dzieci umieszczone w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej poprzez zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, sprzętu audiowizualnego.
Spośród zakupionych 60 laptopów :
- 10 sztuk trafi do podopiecznych Domu Dziecka,
- 10 sztuk dla dorosłych wychowanków rodzin zastępczych.
– 40 sztuk dla dzieci w rodzinach zastępczych na terenie powiatu płońskiego.
Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19.
Celem szczegółowym projektu jest wsparcie dzieci, rodziców zastępczych i pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID-19 poprzez:
• zakup wyposażenia na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania (w tym zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania, sprzętu audiowizualnego oraz oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością);
• zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (w tym zakup środków ochrony indywidualnej: maseczek, rękawiczek, środków dezynfekcyjnych);
• zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.
Projekt pt. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 –2020.
Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Priorytet Inwestycyjny 9iv Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej świadczonych w interesie ogólnym.