6 198 330 złotych dla SPZZOZ w Płońsku

Zarząd Powiatu Płońskiego wręczył Dyrekcji Szpitala w Płońsku Pani Liliannie Kraśniewskiej symboliczny czek na 6 198 330 złotych dla SPZZOZ w Płońsku.

Od lewej: Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Barbara Wdowiak Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Lilianna Kraśniewska Dyrektor Płońskiego Szpitala, Robert Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta.

W ślad za czekiem, na konto szpitala wpłyną pieniądze. Są to środki ze sprzedaży działki obok szpitala z przeznaczeniem na rozbudowę i remont budynku E.
Na Sesji Powiatu Płońskiego ponad 10 milionów złotych wolnych środków zostało rozdysponowanych decyzją Rady Powiatu Płońskiego m.in. na:

6 198 330 złotych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji pod nazwą: Głęboka modernizacja budynku "E" w SPZZOZ Płońsku.

Kwota dla Szpitala pochodzi ze sprzedaży działek przy Klonowej i Jesionowej.

• 310 000 złotych na dokumentację projektową SOR
  • 1 900 000 złotych na spłatę kredytów
  • 1 493 843 złotych na głęboką termodernizację Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku i Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku
  • 600 000 złotych wydatki Powiatowego Zarządu Dróg, w tym 500 000 złotych na zakup samochodu.