5,5 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Powiatu Płońskiego

tablica wzór-1.png

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska oraz Marek Ryszka - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisali umowę pożyczkową w kwocie 5.400.000,00 zł, która jest wkładem w koszt inwestycji prowadzonych przez Powiat Płoński.

W wydarzeniu udział wzięli również Maciej Wąsik Wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Powiatu Płońskiego.

„Tę pożyczkę zaciągnęliśmy na termomodernizację naszych szkół - Zespołu Szkół nr 2 i Centrum Kształcenia Zawodowego. Dofinansowanie unijne pokryło tylko część poniesionych przez nas wydatków, a tego typu inwestycje warto realizować w szerszym zakresie. Powiat Płoński zwraca uwagę na to, że ekonomia i ekologia mogą iść w parze, dlatego stawiamy na ekologiczne rozwiązania energetyczne ” – informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10.099.230,00 zł. Starostwo Powiatowe w Płońsku w ramach inwestycji przeprowadziło głęboką termomodernizację budynków Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku.

Przypominamy, że zakres prac objął głównie: termomodernizację ścian zewnętrznych, posadzek i dachu; Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w obu budynkach wymieniono oprawy oświetleniowe oraz zamontowano instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 60 kW. Dzięki inwestycji ograniczona zostanie emisja CO2 na poziomie około 90Mg/rok, a oszczędność energii cieplnej wyniesie ponad 2 144 GJ/rok.