44 Stypendia Starosty Płońskiego za rok 2020/2021 wręczone laureatom

Stypendia mają charakter finansowy, a ich wysokość wyniosła od 300 zł do 2000 zł. Całkowita kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 34 900 zł.

Stypendyści Powiatu Płońskiego wraz ze Starostą pozują do zdjęcia

Stypendia otrzymało 44 uczniów szkół prowadzonych przez powiat w następujących kategoriach:

  • Najwyższe wyniki egzaminu maturalnego, w tym najlepszy maturzysta w powiecie,
  • Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych.
  • Wysokie wyniki sportowe.

 

Uroczystość w Zespole Szkół Nr 2 w Płońsku rozpoczął Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Paweł Dychto, który przywitał zaproszonych gości. Po programie artystycznym przygotowanym przez uczniów z ,,Rutek" głos zabrała Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska dziękując dyrektorom Szkół i placówek nauczycielom za zaangażowanie w pracę w czasie pandemii. Gratulowała uczniom osiągniętych wyników edukacyjnych i sportowych i życzyła dalszych sukcesów.

Stypendium wręczane było przez Starostę Elżbietę Wiśniewską, Przewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Żelasko, Członków Zarządu Powiatu Płońskiego: Barbarę Wdowiak oraz Roberta Adamskiego, Elżbietę Grodkiewicz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Radnego Dariusza Umięckiego Przewodniczącego Komisji do spraw społecznych.

Oto lista nagrodzonych:

 

  1. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego
  2. Marta Łazarska (I LO)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim,

- I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku (99,33%).

  1. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego

w Płońsku, - III Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (91,33%),

  1. Piotr Ambrochowicz (ZS Raciąż)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,

- Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (90,33%).

  1. Kamil Gwiazdowski (ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego

w Płońsku, - Technikum Nr 2 w Płońsku (85,67%).

  1. Klaudia Macioszek (ZS Nr 1)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,

- II Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (85%).

  1. Patrycja Antoniewska (ZS Nr 1)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,

- Technikum Nr 1 w Płońsku (81%).

  1. Bartosz Majchrzak (ZS Raciąż)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,

- Technikum w Zespole Szkół w Raciążu (81%).

 

  1. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych
  2. Julia Skwarska (I LO)

- III miejsce w XVII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców, 2021,

- Laureatka XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021,

- Wyróżniona w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2020”.

  1. Ewa Wielgolaska (ZS Raciąż)

- III miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie online z języka rosyjskiego jako języka obcego, 2020.

  1. Dawid Sałaciński (I LO)

- Laureat XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021.

  1. Ilona Klonowska (I LO)

- Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

  1. Zuzanna Zadroga (I LO)

- Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

 

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

  1. Aleksandra Zuba (I LO)

- I miejsce w kategorii solo batonflag seniors na Międzynarodowym Festiwalu Mażoretek

i Tańca, Bibinje, Chorwacja, 2021,

- I miejsce w kategorii solo baton seniorki na II Mistrzostwach Polski Mażoretek federacji EMA 2021,

- Internetowy I Wicemistrz Polski mażoretek 2021 w kategorii solo buława młodzież, 2021,

- III miejsce w kategorii solo flaga seniorki na Mistrzostwach Polski Środkowej Mażoretek, Uniejów 2021.

  1. Emilia Opałka (I LO)

- I miejsce w kategorii walki ciągłe +65 kg w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021,

- II miejsce w kategorii techniki specjalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021,

- II miejsce w kategorii układy formalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021.

  1. Szymon Kaniewski (I LO)

- I miejsce w trójboju siłowym w kategorii – 125 kg, teenagers 16-17, podczas XPC International Polish Championships (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski), Siedlce 2021,

- I miejsce w kategorii 120 kg młodzik do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Skierniewice 2020,

- II miejsce w kategorii J16 120 kg na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym, Warszawa 2020.

  1. Zofia Klimczewska (I LO)

- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Lider 2021, w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Standard, Lublin 2021,

- II miejsce w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Latin, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Błonie – 2021,

- II miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii: 14-15 (Junior 2), klasa: D, styl: Standard, Łomianki 2020,

  1. Alicja Pospieszyńska (I LO)

- III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020,

- I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020,

- III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, w turnieju Małe Grand Prix

- finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020.

  1. Wiktor Godlewski (ZS Nr 2)

- III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020,

- I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020,

- III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin w turnieju Małe Grand Prix

- finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020,

  1. Marlena Rosa (I LO)

- V miejsce w chodzie na 10 000 m na Mistrzostwach Polski U20, Lublin 2021,

- V miejsce w chodzie na 3000 m U20 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021.

  1. Mateusz Poryziński (ZS Nr 2)

- VI miejsce w chodzie na 5000 m U18 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021,

- I miejsce w chodzie na 10 000 m U18 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

- II miejsce w chodzie na 5000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

  1. Karolina Górnicka (ZS Nr 2)

- III miejsce w chodzie na 3000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

  1. Jakub Kowalski (I LO)

- I miejsce w rzucie dyskiem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w rzucie oszczepem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  1. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2)

- I miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  1. Wiktor Mateńko (I LO)

- I miejsce w biegu na 100 m na Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2020.

  1. Łukasz Korzeniowski (ZS Nr 1)

- I miejsce w skoku w dal na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  1. Klaudia Chojnacka (ZS Nr 2)

- II miejsce w biegu na 100 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w biegu na 200 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- V miejsce w biegu na 100 m U20 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  1. Patryk Stępiński (ZS Nr 1)

- I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020,

- II miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

  1. Mateusz Pyrzyński (ZS Nr 1)

- I miejsce w biegu na 100 m na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 202

  1. Jakub Ptasiewicz (ZS Nr 1)

- II miejsce w skoku w dal U18 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  1. Karolina Małek (ZS Nr 1)

- II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

  1. Marta Zdunowska (ZS Nr 1)

- III miejsce w trójskoku na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

 

Drużynowe:

  1. Dominika Jaroszewicz (ZS Nr 1)

- II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

Drużyna Płońskiej Akademii Futbolu:

  1. Wiktor Biliński (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Dominik Łądka (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Natan Podgórski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Piotr Prusak (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Filip Bańka (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Michał Kowalski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Kamil Ostapowski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Damian Duszyński (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Adrian Urzykowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Maciej Rogowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Piotr Prusak (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Filip Bańka (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Michał Kowalski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Kamil Ostapowski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Damian Duszyński (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Adrian Urzykowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

  1. Maciej Rogowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2

 

 

Powrót na początek strony