300.000,00 zł dofinansowania na modernizację oświetlenia

Powiat Płoński pozyskał dofinansowanie na "Modernizację oświetlenia w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu."

Dotacja w kwocie: 300 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wartość całkowita zadania: blisko 390 tys. zł.

W ramach zadania zmodernizowane zostanie oświetlenie w dwóch szkołach powiatowych:

W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku stare oprawy oświetleniowe jarzeniowe i halogenowe wymienimy na nowe oprawy oświetleniowe LED w ilości 409 szt.

W Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jońcu stare oprawy oświetleniowe jarzeniowe, sodowe i halogenowe zmienimy na nowe oprawy oświetleniowe LED w ilości 244 szt.

Realizacja zadania pozwoli na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz kosztów energii elektrycznej poniesionych za oświetlenie budynków o blisko 50%. Ekologia to ekonomia i tego się trzymajmy.

Termin realizacji do 31.12.2023 r.